Wicemistrzyni Świata Ju Jitsu Karolina Chłobuszewska

 

Ruda ma srebro Mistrzostw Świata Ju Jitsu. Wielki sukces ciężkiej pracy i Rudego charakteru. Młode wilki FC Bytom macie dowody , że warto trenować.
Za bytomski.pl
“Bytomianka znalazła się w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata ju-jitsu, które odbyły się w szwedzkim Malmoe. Chłobuszewska rywalizowała w kategorii 55 kg. W pierwszym starciu trafiła na Toth Anett z Węgier i pokonała ją przed poddanie.

W ćwierćfinale jej rywalką była Niemka Natascha Coerper i tym razem udało się zwyciężyć na punkty. W półfinale zawodniczka FC Bytom zmierzyła się z Galiną Duvanovą i znowu nasza reprezentantka wygrała na punkty.

W walce o złoto Chłobuszewska spotkała się z Amal Amjahid. Belgijka ma już w dorobku tytuł mistrzyni świata i w Malmoe dołożyła kolejny. Karolina tym razem przegrała na punkty, ale srebrny medal mistrzostw świata to i tak ogromny sukces.

Reprezentacja Polski zdobyła w Szwecji aż jedenaście medali. Żaden z naszych zawodników nie stanął na najwyższym stopniu podium, a na dorobek złożył się pięć srebrnych i sześć brązowych medali.”

Grzegorz Skibniewski