Mistrzostwo Europy dla zawodniczki naszego Klubu

       

Karolina “Ruda” Chłobuszewska Mistrzynią Europy w Ju Jitsu.
Ciężka praca , determinacja i trochę szczęścia to recepta na życiowy sukces bytomianki- Karoliny Chłobuszewskiej. Nikt by nie przypuszczał, że zapisując się kilka lat temu do naszego klubu Karolina sięgnie po złoty kruszec Mistrzostw Europy. Karolina jest przykładem jak ciężką pracą i zadowoleniem z treningu można dotrzeć na szczyt. Kiedy 8 kwietnia na Mistrzostwach Polski “Ruda” zdobyła vicemistrzostwo Kraju przegrywając tylko decyzja sędziego z wielokrotną mistrzynią Polski i medalistką Mistrzostw Świata Martyną Bierońską z Budowlani Sosnowiec, wszyscy uważali to za ogromny sukces Karoliny i nikt nie przypuszczał ,że może być lepiej. Dwa dni przed Mistrzostwami Europy,wskutek choroby Martyny, Karolina otrzymała szansę na zastąpienie jej na ME w Banja Luce. Po krótkiej rozmowie z trenerem Grzegorzem, zdecydowała się wykorzystać szansę. W swojej pierwszej walce trafiła na Izraelkę, która poddała balachą w 40 sekundzie. Jej następną przeciwniczką była Rosjanka , którą zwyciężyła również balaszką. Niestety nabawiła się przy tym kontuzji lewej ręki. Do finału wyszła bardzo skoncentrowana i po bardzo zaciętej walce wygrała na przewagi zdobywając tytuł Mistrzyni Europy. Pierwszy w historii FC Bytom i naszego miasta.
Wielkie gratulacje , a dla naszych Bajtli niech jest przykładem, że ciężka praca popłaca.

Grzegorz Skibniewski